پاک کردن لکه نسکافه از مبل

پاک کردن لکه نسکافه از مبل


به این مطلب تک شور امتیاز بدهید!

پاک کردن لکه نسکافه از مبل یکی از مهمترین دغدغه هایی است که بسیاری از زنان خانه دار با آن مواجه هستند، ریختن لکه نسکافه بر روی مبل است. پاک کردن لکه نسکافه از مبل یکی از آن دسته لکه هایی است که با استفاده از آشنایی با موارد ساده می توانید آنها را از روی مبلمان منزل خود پاک کنید. اما مطمئن ترین راه برای از بین بردن لکه ها سپردن آن ها به قالیشویی معتبر می باشد، چرا که آن ها برای پاک نمودن لکه های مختلف بر روی وسایل گوناگون منزل روش های ویژه ای دارند.

البته برای جلوگیری از ماندگاری لکه های قهوه یا نسکافه بر روی مبلمان منزل می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

  • با استفاده از نمک
  • با استفاده از لیمو
  • با استفاده از لکه بر مبل
  • با استفاده از تخم مرغ
  • و …

همانطور که می دانید، پاک کردن لکه نسکافه یا قهوه بر روی مبل کار سختی می باشد. اگر رنگ مبلمان شما روشن باشد و زمان زیادی از ریختن لکه نسکافه بر روی مبل گذشته باشد؛ باید با روش های پاک کردن آن آشنایی داشت و گرنه در صورت نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه به مبل آسیب وارد می شود. در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم.

پاک کردن لکه نسکافه از مبل در قالیشویی تک شور

پاک کردن لکه نسکافه از مبل در قالیشویی تک شور یکی از خدمات مهم در این قالیشویی تک شور است که به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای انجام می شود. شماره تماس قالیشویی تک شور 09122270931 می باشد. همانطور که می دانید، نوشیدن نسکافه موجب آرامش و تسلی خاطر در افراد می شود. اما معضلی که در رابطه با نوشیدن این محصول دوست داشتنی با آن روبرو هستیم زمانیست که نسکافه بطور اتفاقی بر روی مبلمان منزل ریخته شود.

پاک کردن لکه نسکافه از مبل در قالیشویی تک شور تهران

پاک کردن لکه نسکافه از روی مبل کار راحتی نیست، مخصوصاً زمانی که به عمق مبلمان نفوذ کرده باشد. پاک کردن و تمیز کردن لکه نسکافه با استفاده از روش های خانگی نیز امکان پذیر است اما ممکن است به خوبی از بین نرود.بنابراین برای تمیز کردن مبل از لکه نسکافه باید آنها را به قالیشویی های معتبر که خدمات مبلشویی را ارائه می دهند استفاده نمود.

 پیشنهادی که ما به مشتریان می کنیم، استفاده از خدمات قالیشویی تک شور تهران است. پاک کردن لکه نسکافه از مبل در قالیشویی تک شور با استفاده از دستگاه های مدرن و مخصوص مبل شویی و با بکار بستن تخصص افراد کارآزموده و کمک گرفتن از شوینده های مخصوص، مبلمان منزل شما را از هر گونه لکه و کثیفی پاک می کند.   

قالیشویی تک شور دارای شعب شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکزی می باشد و خدمات خود را به هموطنان در سراسر تهران ارائه می نماید.

2 نکته کلیدی برای پاک کردن لکه نسکافه از مبل در خانه

برای پاک کردن لکه نسکافه بر روی مبل، مسئله اول زمانی است که لکه قهوه یا نسکافه تازه روی مبل شما ریخته شده باشد و اما مسئله دوم مربوط به موقعی است که لکه ایجاد شده از زمان ریختن آن گذشته و بر روی مبل ماندگار و خشک شده است. به همین منظور برای پاک کردن اینگونه لکه ها باید در ابتدای امر به این نکته توجه کنید که چه زمانی لکه روی مبل ریخته شده است.

نکات کلیدی برای پاک کردن لکه نسکافه از مبل

ریختن لکه نسکافه بر روی مبل موجب ایجاد شدن لکه های کوچک و بزرگ در سطح رویی مبل می شود و امکان نفوذ آن در لایه های زیرین مبل نیز وجود دارد. اگر هر چه سریعتر برای پاک نمودن لکه نسکافه اقدام نکنید؛ این لکه ها بر روی مبل ماندگار می شود و راه نفوذ حشراتی مانند بید و مورچه به درون مبل باز می شود.

مطالعه ادامه مطلب!  قالیشویی شهرآرا تهران | شماره تماس :02144151366

اصول کلی برای پاک کردن لکه نسکافه از مبل هنگام شستشو در منزل

برای پاک کردن لکه ی نسکافه هنگام شستشوی مبل، باید مبل ها را در فضای آزاد و بصورت شیبدار قرار دهید تا آب های اضافه از مبل خارج شود. به هیچ وجه مبل ها را در بالکن و حمام نشورید.

اصول کلی برای پاک کردن لکه نسکافه در هنگام شستشوی مبل

برای پاکیزه کردن سطح مبل از لکه نسکافه، می توانید از شوینده های مختص پارچه مبل استفاده کنید. از شوینده های نرم و ملایم که مخصوص پارچه مبل است استفاده کنید و قبل از مصرف، شوینده ها را از لحاظ مختلف آزمایش کنید. اگر از شوینده های سفید کننده برای از بین بردن لکه ی مبل استفاده کنید؛ ممکن است منجر به بدتر شدن اوضاع مبل شود و باعث نازک شدن و سفیدک زدن مکان لکه شود.  

اگر هم از دستمال برای از بین بردن لکه نسکافه استفاده می کنید، از دستمالی که سفید و تمیز هست برای اینکار استفاده کنید. به هیچ وجه از دستمال های رنگی برای از بین بردن لکه نسکافه استفاده نکنید زیرا ممکن است در حین تمیز کردن مبل، دستمال رنگ پس بدهد و این قضیه موجب شود تا رنگ دستمال به پارچه رویی مبل انتقال پیدا کند و اوضاع به مراتب بدتر از قبل شود.

بهترین روش را با توجه به نوع و جنس مبلمان خود انتخاب کنید تا به مبلمان منزلتان آسیبی وارد نشود.

هنگامی که مبلمان منزل خود را برای پاک نمودن از لکه نسکافه شستشو می دهید، به این نکته توجه داشته باشید که مبل را بصورت صحیحی آبکشی کنید و از خارج شدن کف مواد شوینده از درون مبل اطمینان حاصل کنید. اگر مواد شوینده در عمق مبل باقی بماند، مبل شما دچار خوردگی می شود و با گذشت زمان فوم و حالت ابری مبل تغییر شکل داده و خالی می شود.

اگر هنگام آبکشی مبل، زیاده از حد قسمت چوبی مبل را خیس کنید؛ چوب مبل به حالت نرمی در آمده و شکسته می شود. اگر در زمان پاک کردن لکه نسکافه توجه و دقت لازم نداشته باشید، مبلمان منزلتان آسیب می بیند و ظاهر و کیفیت خود را از دست می دهد. بنابراین روشی که برای شستشوی مبلمان می توانید بکار ببرید استفاده از روش بخارشویی است.

سریعترین روش برای پاک کردن لکه نسکافه از مبل

برای از بین بردن سریع لکه نسکافه از روی مبل، از یک اسفنج و صابون برای از بین بردن فوری لکه از روی مبلمان میتوان استفاده کرد. بدین صورت می توانید به مقدار کم از یک مایع ظرفشویی را بر روی اسفنج ریخته و اسفنج را بصورت حرکت دایره ای روی نقاطی از مبل که لکه دارند بکشید.

در مرحله بعدی، اسفنج را در آب سرد فرو برده و آن را فشار داده تا آب اضافی آن خارج شود، بعد از اسفنجی که کمی خیس شده را بر روی قسمت های قبلاً شستشه شده بکشید تا الباقی مواد شوینده موجود درآن پاک شود. 

سریعترین روش برای پاک کردن لکه نسکافه از مبل

برای پاک کردن لکه های نسکافه که از قبل روی مبلمان وجود دارند نیز می توانید از روش زیر استفاده کنید.

همانطوری که می دانید، وقتی لکه ریخته شده روی مبلمان را سریع تمیز نکنید این لکه ها بر روی مبلمان ماندگار شده و می توانند به درون بافت مبلمان وارد شوند و در این صورت از بین بردن چنین لکه هایی که زمان زیادی از زمان ریخته شدنشان بر روی مبل گذشته، کار بسیار دشواری است.

برای از بین بردن چنین لکه های ماندگار و قدیمی از روی مبلمان منزل می توانید از 1 فنجان سرکه سفید، 1 فنجان آب ولرم، پارچه سفید، مسواک و بطری اسپری استفاده کنید.

روش مخلوط کردن این مواد بدین صورت است که ابتدا باید سرکه را به همراه آب مخلوط کرده و درون بطری اسپری بریزید و به خوبی هم بزنید. سپس محلول آماده شده را بر روی قسمت هایی از مبل که حاوی لکه است، اسپری کنید تا بصورت کامل لکه را بپوشاند. بعد با یک عدد مسواک، به صورت ملایم روی لکه ها بکشید و با یک دستمالی که از قبل نمناک شده روی آن بکشید تا اضافی لکه نیز از بین برود.  

در ادامه به بررسی دو روش دیگر برای پاک کردن لکه نسکافه از مبل، می پردازیم.

پاک کردن لکه نسکافه از مبل با استفاده از نمک و لیمو

در روش پاک کردن لکه نسکافه با استفاده از نمک، می توانید مقدار کمی آب روی لکه مبل اسپری کنید و در مرحله بعد مقدار کمی نمک روی مبل بریزید. همچنین می توانید از یک لکه بر ملایم نیز برای از بین بردن لکه مبل استفاده کنید.

مطالعه ادامه مطلب!  قالیشویی امیرآباد تهران | 02144151366

پاک کردن لکه نسکافه از مبل با استفاده از لیمو : برای پاک کردن لکه نسکافه با استفاده از لیمو نیز، می توانید لکه نسکافه یا قهوه را از روی مبل خود پاک کنید. در این روش، می توانید یک عدد لیمو را با مقدار کمی شوینده مخلوط کنید و آن را درون یک بطری ریخته و بر روی مبل اسپری کنید و تلاش کنید تا بتوانید لکه نسکافه را از بین ببرید. 

پاک کردن لکه نسکافه از مبل با استفاده از لکه بر مبل

برای پاک کردن لکه نسکافه از مبل می توانید از لکه برهای مخصوص مبل نیز استفاده کنید. برای تهیه این لکه بر می توانید از نزدیکترین فروشگاه اقدام به خرید کنید. برای استفاده از لکه بر مبل تنها کافیست به دستورالعمل موجود روی بسته بندی را بخوانید. برای اینکار باید به مقدار تعیین شده از مواد شوینده که روی بسته بندی ذکر شده توجه کنید و از همان مقدار برای لکه بری مبل خود استفاده کنید.

پاک کردن لکه نسکافه از مبل با استفاده از سفیده تخم مرغ

روش پیشنهادی بعدی برای پاک کردن لکه نسکافه از مبل، استفاده از سفیده تخم مرغ است. سفیده تخم مرغ یکی از عالی ترین پاک کننده های طبیعی است. برای درست کردن این محلول شگفت انگیز، باید سفیده تخم مرغ را با آب ولرم ترکیب کنید و کمی منتظر بمانید تا این محلول کمی خنک شود، سپس محلول را رقیق کنید. پس از ریختن محلول روی سطح حاوی لک، با آب سرد اضافی محلول را از روی مبل پاک کنید و اصلاً نگذارید که سفیده تخم مرغ روی مبل شما باقی بماند.

برای اطمینان خاطر از اینکه لکه نسکافه از روی مبل بصورت کامل از بین رفته است، می توانید از سشوار برای خشک کردن آن استفاده کنید. برای اینکار نباید با تایم طولانی سشوار را بر روی مبل گذاشت، زیرا در این صورت ممکن است بافت مبل دچار آسیب شود. فقط چند دقیقه سشوار را روی مبل قرار بدهید تا مطمئن شوید که آیا لکه بطور کامل پاک شده است یا نه.

اگر با استفاده کردن از روش های بالا که بیان کردیم نتوانستید لکه نسکافه یا قهوه را از روی مبل خود پاک کنید، تنها کافی است از خدمات قالیشویی تک شور برای لکه بری مبلمان منزل خود استفاده کنید. چرا که مراجعه به قالیشویی برای لکه بری مبلمان عاقلانه ترین و کارآمدترین روش است. قالیشویی تک شور در کوتاهترین زمان ممکن سخت ترین لکه ها را از روی مبلمان منزل شما به گونه ای پاک می کند که دیگر متوجه نخواهید شد که آیا لکه ای از قبل بر روی مبلمان تان وجود داشته است یا نه.

پاک کردن لکه نسکافه توسط قالیشویی تک شور با استفاده از بهترین روش ها صورت می گیرد. کارشناسان و متخصصان قالیشویی تک شور، لکه های نسکافه را با استفاده از شوینده های مخصوص مبل و با استفاده از دستگاه مخصوص مبل شویی از بین می برند. بعد از بین بردن لکه ها، آب اضافی را که به درون مبل منتقل شده را با کمک دستگاه مکش خارج می کنند تا مبل شما در کمترین زمان ممکن خشک شود.   

سوالات متداول درباره پاک کردن لکه نسکافه از مبل

در این قسمت به سوالات رایجی که مشتریان درباره خدمات قالیشویی تک شور از مجموعه می پرسند می پردازیم. در صورتیکه پاسخ سوالات خود را در این لیست پیدا نکردید، می توانید با ما در تماس باشید. ما مشتاقانه جوابگوی سوالات شما مشتریان عزیز هستیم.

آیا قالیشویی تک شور پاک کردن لکه نسکافه از مبل را هم انجام می دهد؟

بله قالیشویی تک شور خدمات پاک کردن لکه نسکافه از مبل و لکه بری مبلمان را زیر نظر کارشناسان خبره در این زمینه انجام می دهد.

آیا قالیشویی تک شور خدمات لکه بری و پاک کردن لکه نسکافه از مبل را در منزل نیز ارائه می دهد؟

بله. تک شور خدمات قالیشویی خود را در محل و منزل ارائه می کند. چنانچه ساکن هر منطقه ای از تهران که باشید، میتوانید از خدمات مهم قالیشویی تک شور مانند: پاک کردن لکه نسکافه از مبل، لکه بری مبلمان از لکه هایی مانند جوهر، چای، نسکافه و … در منزل استفاده کنید.

هزینه پاک کردن لکه نسکافه از مبل در قالیشویی تک شور چقدر است؟

برای دریافت نرخ دقیق خدمات قالیشویی تک شور با ما تماس بگیرید.
برای اطلاع از هزینه پاک کردن لکه نسکافه از مبلمان با کارشناسان ما در قالیشویی تک شور تماس بگیرید تا از قیمت لکه بری مبلمان و نحوه ارائه خدمات قالیشویی در منزل اطلاع پیدا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *