5/5 - (1 امتیاز)

جمع کردن مو از فرش و موکت یکی از مشکلاتی است که افراد در هر خانه ای با آن روبه رو می شوند. همه ما به صورت روزانه دچار ریزش مو می شویم و این موضوع ساده، هنگام تمیز کردن خانه تبدیل به مشکلی اساسی برای ما می شود. به خصوص در خانه هایی که در آن حیوانات خانگی مثل سگ، گربه و … زندگی می کنند، این مشکل بیشتر خودنمایی می کند.
جمع آوری این مو ها از فرش و موکت کار آسانی نیست، این موها در میان الیاف فرش و موکت گیر کرده و گره می خورند. این مسئله باعث می شود ما با استفاده از روش های ساده نتوانیم آنها را از بین ببریم و به روش های مخصوصی احتیاج داشته باشیم که در این مطلب از قالیشویی تک شور 8 تا از بهترین روش های جمع کردن مو از فرش و موکت را برای شما توضیح خواهیم داد.


چند روش موثر برای جمع کردن مو از فرش و موکت

۱- استفاده از جارو برقی

ساده ترین و رایج ترین روش جمع آوری مو از روی فرش و موکت استفاده از جاروبرقی های خانگی است. جارو برقی ها دارای یک سری پیش‌فرض پهن هستند که بیشتر برای تمیز کردن گرد و غبار و آشغال های ریز بکه ار گرفته می شود. در اکثر جاروبرقی هایی که امروزه در بازار ارائه می شوند، سری های مختلفی را برای ما تجهیز کرده اند تا در رویارویی با هر نوع اضافات بر فرش، از آنها استفاده کنیم.

✅توجه! اگر ساکن غرب شهر تهران هستید، روی خدمات قالیشویی، رفوگری انواع فرش، اعلاشویی و شستشوی انواع فرش و موکت تک شور در غرب تهران حساب باز کنید! با یک تماس با شعبه قالیشویی غرب تهران کارشناسان ما در محل حضور پیدا می کنند. اگر در غرب تهران زندگی نمی کنید نگران نباشید! شما در هر ناحیه از تهران می توانید روی خدمات قالی شویی و اعلاشویی ما حساب باز کنید. از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

مطالعه ادامه مطلب!  قالیشویی ظفر تهران


برای جمع کردن مو از فرش و موکت سری مخصوص موگیری را به جاروبرقی وصل می کنیم. با استفاده از این سری جاروبرقی اگر جاروبرقی ما قدرت مکش بالایی داشته باشد تا حد زیادی می توانیم مو ها را جمع آوری کنیم. نکته ای که در این روش باید رعایت کنیم این است که حتماً پس از اتمام جاروبرقی زدن، به منظور جلوگیری از آسیب وارد شدن به آن، کیسه جاروبرقی را تعویض کرده و سری آن را پاکسازی کنیم.

۲- استفاده از تی برای جمع کردن مو از فرش و موکت

در این روش بدون اینکه نیاز به استفاده از برق و در هر ساعتی از شبانه روز بدون ایجاد سر و صدای جاروبرقی، میتوانید اقدام به جمع کردن موها از فرش و موکت ها کنید. برای انجام این کار احتیاج به یک تی نخی و دسته بلند داریم، سپس آن را به کمک اسپری با آب مرطوب کرده و اقدام به پاکسازی می کنیم.

۳- استفاده نرم کننده لباس

برای استفاده از این روش به نصف لیوان مایع نرم کننده احتیاج داریم. مایع نرم کننده را همراه با یک لیوان آب به خوبی مخلوط می کنیم و در ظرف اسپری می ریزیم. پس از آن این محلول را بر تمام قسمت هایی از فرش و موکت که بر آن مو وجود دارد اسپری کرده و با کمک تی یا برس اقدام به جمع آوری مو ها می کنیم.

۴- استفاده از برس

برای این روش ساده باید برسی با الیاف بلند انتخاب کنید. با استفاده از آن بر روی فرش یا موکت ها به سادگی مو ها را جمع آوری کنید.

جمع کردن مو از فرش و موکت

۵- استفاده از تیغه شیشه پاک کن

برای این روش احتیاج به یک تیغه شیشه پاک کن با سری پلاستیکی داریم. حتماً وسیله را خشک کرده و سپس با کشیدن لبه پلاستیکی آن روی سطح فرش مو ها را جمع آوری کنید. پیشنهاد می شود با پوشیدن دستکش پلاستیکی تلاش کنید با کشیدن دست ها روی فرش باقی مانده موها را جمع آوری کنید.

۶- استفاده از بادکنک

ما با ایجاد کردن الکتریسیته ساکن میتوانیم موها را از روی فرش و موکت جمع و به آن جذب کنیم. برای این کار یک بادکنک را باد کرده و با مالش آن بر روی فرش و موکت، میتوانید ببینید به راحتی موها به آن جذب می شوند.


تا زمانی که نتیجه رضایت بخش را دریافت کنیم به این کار ادامه میدهیم و پس از انجام کار بادکنک را دور می اندازیم. مزیت این روش کم هزینه بودن و آسان تر بودن آن نسبت به بسیاری از روش هاست.

مطالعه ادامه مطلب!  قالیشویی شوش تهران | 02155417480

✅توجه! اگر ساکن شمال شهر تهران هستید، روی خدمات لکه گیری و شستشوی انواع فرش و موکت تک شور در شمال تهران حساب باز کنید! کافی است با شعبه قالیشویی شمال تهران تماس بگیرید. اگر در شمال تهران زندگی نمی کنید نگران نباشید! شما در هر ناحیه از تهران می توانید روی خدمات قالی شویی ما حساب باز کنید. از صفحه تماس با ما شماره نزدیک ترین شعبه قالی شویی به محل زندگی یا محل کار خود را ببینید.

۷- استفاده از غلتک مو گیری

این روش برای افرادی که حیوانات خانگی دارند بسیار مفید و کاربردی است. غلتک های مو گیری در تمام فروشگاه ها و پت شاپ ها وجود دارد که میتوانید آن ها را تهیه کنید. به کمک این وسیله می توانید تمام موها را از فرش و موکت ها پاکسازی کنید. اما اگر امکان دسترسی و خرید این وسیله را ندارید، اصلا نگران نباشید.این وسیله را به سادگی میتوان در خانه با وسیله های ساده ساخت.


برای این کار احتیاج به یک لوله خالی دستمال کاغذی های رولی دارید. با علامت زدن پنج سانت از هر طرف آن قسمت وسطی لوله را با چسب نواری پهن بپوشانید، سپس با انگشت جهت چسب را برعکس کنید. قسمت چسب دار حتماً باید رو به بیرون باشد. بعد با روش ضربه ای از این وسیله استفاده کرده و موها را جمع آوری کنید.

جمع کردن مو از فرش و موکت

۸- استفاده از بخارشوی برای جمع کردن مو از فرش و موکت

با استفاده از بخارشوی ها هم می توان مو های موجود روی فرش و موکت را از بین برد. برای این کار در ابتدای باید فرش ها و موکت ها را جاروبرقی بکشید و سپس از بخاری شوی روی آنها استفاده کنید. در این روش بخار شوی ها علاوه بر کمک به از بین بردن موها، گرد و غبار بین بافت های فرش و آلودگی های آن را هم پاکسازی می کنند.

راه حل آخر برای جمع کردن مو از فرش و موکت


می توانید همه روش های بالا را برای جمع کردن مو از فرش و موکت تست کنید و ببینید کدام یک از آنها برای شما نتیجه‌ی رضایت بخش فراهم می‌کند.

در صورتی که از هیچ کدام از روش ها جواب دلخواه نگرفتید یا وقت و حوصله انجام این روش ها برای جمع کردن مو از فرش و موکت را ندارید، می توانید از خدمات قالیشویی تک‌ شوراستفاده کنید و کار را به متخصصان مجرب ما بسپارید!

1 دیدگاه

  • الان کی حوصله داره این کار رو بکنه والا همه گرفتاریم قالیشویی تک شور خدمات پرزگیری هم ارائه میده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *